Co to za błąd Outlooka 0x800CCC90?


Odpowiedź:

W takiej sytuacji sugeruję wykonać poniższe kroki, aby znaleźć przyczynę problemów komunikacji z serwerem pocztowym POP3.

Opisaną procedurę może przeprowadzić osoba, która orientuje się w podstawach informatyki.

  1. Upewnij się, czy masz podłączenie do sieci internet, oraz czy możesz oglądać strony internetowe, np. www.onet.pl
    W tym celu uruchom przeglądarkę internetową...
  2. Sprawdź, czy działa Twój serwer pocztowy.
    W tym celu zobacz, czy możesz wysłać lub odebrać wiadomości przez stronę internetową, z poziomu klienta webowego, po wpisaniu w przeglądarkę internetową adresu: http://hards.pl/page.php/1/0/show/662/
  3. Użyj programu Telnet, żeby przekonać się, czy wina leży po stronie Outlook'a, czy też po stronie połączenia z serwerem poczty.
    Telnet jest programem umożliwiającym nawiązanie połączenia bezpośrednio z  serwerem pocztowym na poziomie protokołu komunikacyjnego TCP/IP i konwersację z   serwerem przy wykorzystaniu protokołu POP3.

Dla zaawansowanych

 Uwaga!

Jeśli uda Ci się sprawdzić liczbę wiadomości znajdujących się na serwerze POP3, ale nie możesz odebrać wiadomości z tego samego serwera przy użyciu Outlook'a, oznaczać to może, iż problem jest związany z programem Outlook.

Jeśli jednak nie uda Ci się sprawdzić liczby wiadomości programem Telnet, to znaczy rozwiązanie problemu nie leży po stronie Outlook'a, tylko powinieneś szukać przyczyn problemu w konfiguracji Twojego komputera lub połączenia do sieci Internet.

Tags #TelnetTestPOP3 #TelnetTestowanieSerweraPOP3

FAQ 

  Jak skonfigurować Outlook?   Jak skonfigurować The Bat! ?   Jak skonfigurować smartfona?   Jak wysłać lub odebrać maila z przeglądarki?   Nie mogę sprawdzić poczty w przeglądarce   Jak przekierować pocztę na maila kolegi?   Co oznacza "Mail delivery failed (...)"?   Co to za błąd Outlooka 0x800CCC90?   Co to za błąd Outlooka 0x800CCC0E?   Jak mogę odzyskać hasło do konta email?   Czy moje konto email mogło nie mieć hasła?   Jakie są limity dla załączników?   Jakie jest ograniczenie liczby adresatów maila?   Jakie jest ograniczenie liczby wysyłanych maili?   Jak zablokować SPAM i niechciane maile?   Jakie zabezpieczenia chronią moją pocztę przed spamem i wirusami?   Dlaczego dostaję pustego maila zwrotnego?   Dlaczego dostaję maile z dopiskiem {Spam?} w temacie?   Dlaczego dostałem kilkadziesiąt maili - komunikatów o nieodebranej poczcie?   Wygasła mi domena. Jak odebrać pilną pocztę?   Jak obejść blokowanie wysyłki email przez antyspamowy system RBL?   Czy jest możliwe, abym otrzymywał kopie odbieranych i wysyłanych maili?   Dlaczego nie mogę wysłać maila?   Jak zdiagnozować problemy z działaniem poczty?   Jak odczytywać informacje zapisane w logu serwera pocztowego?   Jak pozbyć się podwójnych maili w Outlooku?   Jaką powinien mieć postać adres email akceptowany przez serwer pocztowy?   Jak długo są przechowywane na serwerze pocztowym wiadomości wysłane?   Dlaczego odebrane maile są zdublowane?   Dlaczego niektóre wiadomości są odznaczone jako już otwierane?   Jak otworzyć załącznik winmail.dat ?   Dlaczego program pocztowy wielokrotnie pyta o hasło?   Jak odbierać i/lub wysyłać emaile przez gmail?

Certyfikaty SSL

Oferujemy usługi rejestracji on-line, a także wznawiania certyfikatów bezpieczeństwa SSL.Więcej

Whois

Przeglądarka danych domen. Bez CAPTCHA.
Uzyskaj informacje dot. właściciela domeny, danych teleadresowych, rejestranta domeny.Więcej

Aplikacje

Projektujemy i implementujemy webowe aplikacje, wykorzystujące przeglądarkę internetową jako środowisko pracy swoich interfejsów.Więcej

Udostępnij